Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
Wyjazd Zespołów Tanecznych Wisienki do Vodnan 17-19.05.13 r.
 

Wizyta Zespołów Tanecznych Wisienki we Vodňanach

 

W dniach 17-19.05.13 r. sierakowskie Zespoły Taneczne Wisienki wraz z delegacją naszej Gminy miały okazję gościć, po raz kolejny, w zaprzyjaźnionym z Sierakowem miasteczku Vodňany w Czechach. Dziewczęta zaproszone przez władze partnerskiego miasta do udziału w corocznych obchodach „Dni Rybackich” chętnie skorzystały z okazji zaprezentowania swojego dorobku tanecznego poza granicami kraju. Dla wielu dzieci (szczególnie z młodszej grupy) był to pierwszy samodzielny wyjazd na taką odległość, co było dla nich tym bardziej ogromnym przeżyciem. Pobyt trwał trzy dni, jednak nasze tancerki miały niejedną okazję do zaprezentowania przygotowanego wcześniej programu artystycznego.

Zaraz po przyjeździe do miejsca zakwaterowania rozpoczęły się przygotowania do Koncertu Galowego, który miał miejsce w sali widowiskowej Domu Kultury. W koncercie uczestniczyły władze miasta Vodňany oraz miast partnerskich z rozmaitych krajów, m.in. ze Słowacji oraz oczywiście z Polski – z Sierakowa. Dziewczęta, pomimo zmęczenia całodniową podróżą, pokazały klasę oraz pełny profesjonalizm swoich układów tanecznych.  Specjalnie dobrany repertuar nie pozwolił publiczności ani na chwilę oderwać wzroku od sceny, a ponadto zachęcił do wspólnej zabawy. Podczas koncertu, oprócz Zespołów Tanecznych Wisienki, zaprezentowały się znakomite zespoły muzyczne oraz wokalne (w różnym wieku), prezentujące również bardzo ciekawy program.

W sobotę rynek we Vodňanach skoro świt zapełnił się licznymi stoiskami z charakterystyczni przysmakami (ze smażoną rybą, prasowanym miodem) oraz rozmaitymi gadżetami związanymi nie tylko z „Dniami Rybackimi”, ale i z czeską kulturą. Przybyli mieli okazję obejrzeć także kolejny występ naszych zespołów oraz pozostałych grup, które zaprezentowały się podczas piątkowego Koncertu Galowego. Pomimo nocnej ulewy, rano zaświeciło słońce, dzięki czemu na koncercie zgromadziło się mnóstwo ludzi. Prezentacja Wisienek uwidoczniona została także na telebimie.Wieczorem dziewczęta wzięły udział w dyskotece oraz przepięknym pokazie sztucznych ogni, kończącym obchody „Dni Rybackich”.

Wizyta we Vodňanach zakończyła się w niedzielny poranek. Zespoły zostały pożegnane przez gospodarzy miasta. Nastąpiła wymiana podarków i gadżetów, a później droga powrotna do naszego rodzimego Sierakowa.

 

A.    Woźniak

 

Oglądaj zdjęcia: http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=196&mod=gal_show&lang=pl

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 5 odwiedzin: 2673266 design & hosting Trol Intermedia 2007