Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
Koncert Gwiazdkowy 11.12.2011 r.
 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Zespoły Taneczne Wisienki oraz Najmłodsza Grupa Taneczno-Artystyczna już po raz trzeci, zgodnie z tradycją zorganizowała w Międzychodzie wspaniały pokaz taneczny, zatytułowany oczywiście Koncertem Gwiazdkowym. W niedzielne popołudnie 11.12.br. sala CAK „Prom” została wypełniona po brzegi ciekawą występu publicznością oraz zaproszonymi gośćmi. Widownia podczas tegorocznego koncertu liczyła aż 240 osób. Bilety, które zaczęto rozprowadzać  już kilka tygodni temu zostały sprzedane w niecałe dwa tygodnie. Całkowity dochód z imprezy został oczywiście przekazany na dalszą działalność zespołów, szczególnie na przyszłoroczny wypoczynkowo-rekreacyjny wyjazd dzieci. Przed wejściem na salę można było zakupić rozmaite gadżety z nowym logo zespołów, m.in. bombki świąteczne, podkładki pod myszkę, długopisy, ołówki, linijki, kubki czy też filiżanki.

Młodzi tancerze zaprezentowali blisko dwugodzinny niezwykle bogaty program taneczny. Na scenie wystąpiło 120 artystów w wieku od 3-16 lat, a wśród nich wiele nowych „świeżych” twarzy. Po tegorocznym naborze do zespołów przybyło bowiem ponad 50 nowych członków. Również i „składy podstawowe” poszczególnych grup uległy zmianie, wiele tancerek zostało przeniesionych do kolejnych, starszych już grup, w których czekało je wiele ciężkiej pracy. Prócz znanych już choreografii publiczność miała okazję zobaczyć kilka premierowych pokazów, m.in. mini układ Odwiedziny księżyca (Najmłodsza Grupa Taneczno-Artystyczna), układ Lollipopki, Na plaży, Waka Waka (Wisienki1), Cień wiatru, Rock and roll (Wisienki 2), Rockowa impreza (Wisienki 1 i 3). Niezwykle ciekawą niespodzianką była choreografia początkowa, przygotowana specjalnie na tę okazję do świątecznej piosenki, w której zaprezentowali się wszyscy członkowie Zespołów Tanecznych Wisienki. Podczas układu na sali panował mrok, na scenie z kolei widać było jedynie tańczące światła lampionów. Wzruszającym okazał się również premierowy pokaz układu W ramionach anioła, nawiązujący do wcześniejszych wydarzeń zorganizowanych w Sierakowie podczas imprezy Sieraków. Miasto aniołów. Układ zaprezentowany został przez Elizę Szczecińską, Marię Pawelczak oraz Aleksandrę Koperską (Wisienki 3). Innymi tanecznymi niespodziankami był m.in. pokaz przepięknego Walca Barbary z filmu Noce i dnie, w którym zaprezentowały się pary: Adrianna Niedośpiał i Oskar Martynowski oraz Anita Kuczmańska i Kamil Martynowski, czy też układ The cup of life w wykonaniu Wisienek 2 i 3, które zachęciły publiczność do kibicowania polskiej reprezentacji w piłkarskich rozgrywkach EURO 2012. Na sali zawirowały kolorowe serpentyny, na scenie z kolei polskie flagi i biało-czerwone pompony. Nie obyło się także bez pokazu tańca klasycznego – w układzie Kalinka, w tańcu na puentach zadebiutowała Maria Pawelczak (Wisienki 3), w Jeziorze łabędzi z kolei jej młodsze koleżanki: Małgorzata Sobieraj, Jowita Szubert, Agata Antkowiak oraz Karolina Nowak (Wisienki 2).

Podczas koncertu wręczono także specjalną nagrodę, przyznawaną co roku przez zespoły osobom, które szczególnie przyczyniły się do ich rozwoju oraz umożliwiły dalsze zgłębianie techniki tanecznej. Tego roku „Brylantowa Wisienka” powędrowała do państwa Marka oraz Anny Sroków. Podczas przerwy odbyło się losowanie „wisienkowych” gadżetów, a także sprzedawano świąteczne czekolady ze zdrapkami. Na zakończenie spotkania zespoły zachęciły zgromadzoną publiczność do wspólnego zaśpiewania świątecznej piosenki, której tekst został specjalnie wyświetlony na ścianie.

Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy za udział, a tym samym wsparcie wszystkich młodych tancerzy z Sierakowskiego Ośrodka Kultury oraz zapraszamy na kolejne nasze prezentacje!

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 5 odwiedzin: 2673279 design & hosting Trol Intermedia 2007