Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
Pobyt na Słowacji 10-13.06.2011 r.
 

W dniach 10-13.06.br. nasze zespoły (grupy Wisienki 2 i 3), wraz z przedstawicielami Gminy Sieraków, po raz kolejny zostały zaproszone na Słowację, do miejscowości Horné Srnie. Kilkudniowy pobyt zacieśnił więzi pomiędzy naszymi miastami.

Drugiego dnia pobytu „Wisienki” zwiedziły m.in. szkołę podstawową, przedszkole, a także muzeum miejskie, w którym mogły zapoznać się z historią, dawną kulturą i tradycjami miasta. Zespoły uczestniczyły także w uroczystej mszy św., podczas której zostały powitane przez tamtejszego proboszcza – naszego rodaka. Wieczorem przedstawiły swój repertuar taneczny podczas koncertu w Domu Kultury. Występ zakończył się owacjami na stojąco i gromkimi brawami licznie przybyłej publiczności.

W atrakcjach, które przygotowali dla „Wisienek” gospodarze, był także wyjazd do zamku królewskiego do Trenčína. Zamek Trenczyński został wybudowany na stromej skale i należy do największych w Europie. Zespoły zwiedziły m.in. ekspozycję Galerii Rodzinnej rodu Ilešházy oraz obrazy z ich rodzinnych siedzib, Pałac Ľudovíta, a nim ekspozycję Broni Białej i Palnej od XIII do XIX w. W części Pałacu Barbary z kolei można zobaczyły Ekspozycję archeologiczną poświęconą dziejom Zamku Trenczyńskigo i okolicy. Wieczór zespoły spędziły na grach i zabawach na świeżym powietrzu, rozgrywając m.in. mecz piłki nożnej.

Ostatniego dnia pobytu każdy członek zespołu otrzymał od gospodarzy pamiątkowe gadżety oraz upominki, które miały przypominać o wizycie oraz przyjaźni między Sierakowem a Horné Srnie.

 

http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=144&mod=gal_show&lang=pl

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 5 odwiedzin: 2673270 design & hosting Trol Intermedia 2007