Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
V Bal Sympatyków Zespołów Tanecznych Wisienki 12.02.2011 r.
 

Karnawał, jak wiemy, to długo oczekiwany przez wszystkich czas zabawy i tańca. Dlatego też w tym właśnie okresie, a dokładnie 12.02.br., już po raz V został zorganizowany Bal Sympatyków Zespołów Tanecznych Wisienki. Zgodnie z coroczną tradycją motywem przewodnim balu zostały walentynki. Zabawę poprzedził oczywiście koncert grup Wisienki, który wszystkim przybyłym gościom miał przypomnieć o idei spotkania, a mianowicie finansowym wsparciu zespołów, a tym samym umożliwieniu im dalszej nauki oraz rozwoju pasji tanecznej. Podczas koncertu zaprezentowały się wszystkie trzy grupy taneczne: Wisienki 1, 2 i 3, do których dołączyła także Najmłodsza Grupa Taneczno-Artystyczna, również uczęszczająca na zajęcia w Sierakowskim Ośrodku Kultury. Występ rozpoczął utwór, który cieszył się niezwykłym powodzeniem i uznaniem publiczności podczas ostatniego koncertu zespołów, czyli Koncertu Gwiazdkowego, w grudniu ubiegłego roku. Było to Tango Pur Una Cabeza w wykonaniu dziewcząt z grupy najstarszej. Melodia ta, znana niektórym z filmu Zapach kobiety w reżyserii Martina Bresta, zagrana została przez dwóch młodych muzyków: na akordeonie zagrał Filip Rejse – instruktor Sierakowskiego Ośrodka Kultury, który zaprezentował również fragment choreografii wspólnie z Patrycją Waśkowiak, na skrzypcach natomiast usłyszeliśmy po raz kolejny Adama Zimmera – absolwenta Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.

Ponad godzinny program przygotowany przez Zespoły Taneczne Wisienki 1, 2 i 3 oraz Najmłodszą Grupę Taneczno-Artystyczną wraz z instruktorami ponownie okazał się niezwykle bogaty i ciekawy. W repertuarze dzieci i młodzieży znalazły się układy zarówno ze stałego repertuaru, rozpoznawane i lubiane przez widzów, m.in. Kalinka, Disco smile, Upiór w operze, jak i nieco nowsze choreografie, takie jak: Waka waka, Begin. Publiczność miała zatem okazję zobaczyć prezentację tańca towarzyskiego, klasycznego czy też tańca disco, a także układy konkursowe, licznie nagradzane podczas ogólnopolskich turniejów tanecznych. Wśród zgromadzonych na sali osób i tym razem nie zabrakło wiernych, stałych „fanów” Wisienek. Wielu gości jednak spotkało się z repertuarem zespołów po raz pierwszy. Podczas koncertu nadszedł również moment pożegnania trzech długoletnich i wspaniałych tancerek, przynależących do zespołów: Adrianny Kaczmarek, Aleksandry Koszczoł oraz Margot Stępień. Dziewczęta otrzymały zasłużone podziękowania oraz upominki od kolegów i koleżanek, a także od kadry instruktorskiej. Same również nie pozostały dłużne, składając na ręce zespołu pamiątkowe antyramy z fotografiami oraz obrazami. Po udanym koncercie członkowie wszystkich grup otrzymali słodką nagrodę, ufundowaną i tego roku przez tajemniczego sponsora.

Prócz sporej dawki tańca, energii, a przede wszystkim dobrej zabawy, podczas koncertu można było nabyć rozmaite gadżety związane z zespołami, opatrzone oczywiście ich oryginalnym logo, m.in.: kubki, zegary ścienne, długopisy czy też otwieracze. Goście mieli również okazję zostawić po sobie pamiątkowy wpis do zespołowej kroniki, a przy okazji zapoznać się z ostatnimi wydarzeniami i sukcesami młodych tancerzy. Ponadto na umieszczonym na sali ekranie publiczność mogła obejrzeć krótką prezentację, urozmaiconą zdjęciami z koncertów i wyjazdów dzieci. Członkowie grup tanecznych swoim pokazem wprowadzili przybyłych gości w taneczny nastrój. Po koncercie bowiem to właśnie oni mogli zaprezentować na parkiecie swoje umiejętności taneczne. Do zabawy zachęcał także przygrywający zespół muzyczny „SZOOK”. Podczas balu rozprowadzone zostały losy na loterię fantową, chętnie nabywane przez uczestników zabawy. W loterii można było zdobyć symboliczne, ale i wartościowe nagrody, m.in. pralkę czy też rower oraz wiele innych ciekawych upominków, zgromadzonych przez samych członków zespołów Wisienki, a także ufundowanych przez licznych sponsorów. Podobnie jak w poprzednich latach przeprowadzono licytację odpowiedników zdobytych przez zespoły podczas turniejów nagród, a także przeznaczonych przez sponsorów niespodzianek, m.in. pysznego tortu opatrzonego "wisienkowym" logo, kuponu na szynkę z dzika w cieście czy też wędzonego łososia oraz romantyczną kolację we dwoje. I tym razem nie obyło się jednak bez nagród – niespodzianek. Tego roku były to mianowicie stroje pary zawodników sumo, w których to zwycięzcy licytacji musieli zaprezentować krótki układ choreograficzny do muzyki z baletu Jezioro łabędzie. Zabawa trwała niemal do białego rana, jeszcze długo po opuszczeniu sali przez zespół muzyczny.

Całkowity dochód z V Balu Sympatyków Zespołów Tanecznych Wisienki przeznaczony został na dofinansowanie działalności zespołów. Wszystkim gościom oraz sponsorom balu za uczestnictwo oraz okazane wsparcie serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy na kolejną zabawę taneczną już za rok.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tegorocznego balu:

 

1.     Anna i Marek Srokowie

2.      Monika i Damian Machowscy

3.      Maria i Przemysław Goździowie

4.      Ośrodek  Szkoleniowo-Wypoczynkowy „KAMA”

5.      Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu

6.      Gospodarstwo Rybackie sp. z o.o. Sieraków - Bernard Dorożała

7.      Sklep Spożywczo-Masarski Andrzej Sudoł

8.      Zenon i Krystyna Ratajczakowie

9.      Sklep Sportowo-Wędkarski „RELAX”

10.  Handel Art. Przemysłowymi - Stefania Misiołek

11.  "Cukruś" Cukiernia – Tomasz Bartkowski

12.  Firma „BŁYSK” - Beata Spychała

13.  Sklep Wielobranżowy – Anita Mamet

14.  Szkółka Drzew i Krzewów „Wilczyński” – Maria i Krystian Majchrzakowie

15.  Sklep „POLAK” – Lidia Kaczmarek

16.  Sklep dziecięcy „SMERFUŚ” – Karolina Pacholak

17.  Gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda z Wiatrakiem” – Marcin Buliczak

18.  Andrzej Zimmer

19.  Dzieci i rodzice Zespołów Tanecznych Wisienki

 

 Zobacz zdjęcia: http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=135&mod=gal_show&lang=pl

 


 

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 4 odwiedzin: 2673273 design & hosting Trol Intermedia 2007