Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
Koncert Gwiazdkowy 12.12.2010 r.
 

Dnia 12.12.br. (niedziela) scena Nadwarciańskiego Centrum Animacji Kultury i Ochrony Dziedzictwa Regionalnego "PROM" w Międzychodzie po raz kolejny została opanowana przez Zespoły Taneczne Wisienki z Sierakowskiego Ośrodka Kultury. Tegoroczne spotkanie, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia został nazwany „Koncertem Gwiazdkowym”. Dlatego też prezentację zespołów rozpoczęła specjalnie przygotowana świąteczna choreografia, która wprowadziła w odpowiedni nastrój licznie zgromadzonych na sali widzów. Cały koncert zadedykowany został jednej z członkiń zespołów – Ines Dziwińskiej, która kilka dni przed występem uległa tragicznemu wypadkowi.

Publiczność, jak zwykle zaznaczyła się wzorową frekwencją, bilety na koncert rozeszły się w błyskawicznym tempie już tydzień przed terminem. Chętnych, zarówno wiernych, jak i stałych „fanów” Wisienek zatem nie zabrakło. Prócz olbrzymiej dawki tańca, energii, a przede wszystkim dobrej zabawy, podczas koncertu można było nabyć rozmaite gadżety związane z zespołami, opatrzone ich oryginalnym logo, m.in.: kubki, zegary ścienne, długopisy oraz zgodnie już z tradycją bombki choinkowe. Stoiska z wymienionymi gadżetami cieszyły się dużym powodzeniem. Ponadto „wisienkowe” upominki można było zdobyć także podczas zorganizowanej podczas przerwy loterii. W losowaniu brali udział wszyscy przybyli na koncert goście, każdy bilet bowiem opatrzony został numerem przeznaczonym do losowania. W trakcie koncertu została także wręczona, już po raz drugi - „Brylantowa Wisienka”, czyli nagroda, którą członkowie zespołu wręczają osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do ich dalszego rozwoju. Tego roku nagroda trafiła w ręce p. Mieczysława Trafisa, byłego Burmistrza Gminy Sieraków.

Program przygotowany przez Zespoły Taneczne Wisienki 1, 2 i 3 oraz Najmłodszą Grupę Taneczno-Artystyczną wraz z instruktorami i tym razem nie zawiódł oczekiwań publiczności. Okazał się bowiem niezwykle bogaty i ciekawy. Dzieci i młodzież zaprezentowały układy zarówno ze swojego stałego repertuaru, rozpoznawane i lubiane przez widzów, np. Kalinka czy też Szalony jive, a także zupełnie nowe utwory, m.in. Jezioro łabędzie, Waka waka. Zgromadzeni mieli okazję zobaczyć prezentację tańca towarzyskiego, klasycznego czy też tańca disco, a także układy konkursowe, licznie nagradzane podczas ogólnopolskich turniejów tanecznych. Dziewczęta i chłopcy zaprezentowali także układy w zupełnie nowej technice tanecznej, a mianowicie hip-hopie, poppingu oraz lockingu. Umiejętności te członkowie zespołów nabyli podczas zorganizowanego w miesiącu lipcu br. obozu szkoleniowego w pensjonacie „Żurawiniec” na skraju Puszczy Noteckiej oraz cyklicznych warsztatów prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych instruktorek w sali Sierakowskiego Ośrodka Kultury. Wśród członków zespołów można było zauważyć wiele nowych twarzy. Od nowego roku szkolnego do poszczególnych grup dołączyła spora liczba dzieci, część z nich natomiast „awansowała” do starszej grupy tanecznej. Dla wielu z nich występ na deskach międzychodzkiego centrum był artystycznym debiutem, co wiązało się z ogromnymi emocjami, zarówno samych tancerzy, jak i ich rodziców. Największe brawa podczas koncertu otrzymała oczywiście Najmłodsza Grupa Taneczno-Artystyczna, która zaprezentowała dynamiczny układ z pomponami. Maluchom na scenie pomagała jedna z najstarszych Wisienek – Patrycja Waśkowiak. Szczególnym zaskoczeniem podczas koncertu było Tango Pur Una Cabeza z filmu Zapach kobiety, w wykonaniu najstarszej grupy – Wisienek 3, z udziałem Filipa Rejse – instruktora Sierakowskiego Ośrodka Kultury, który zarówno zatańczył fragment choreografii z Patrycją Waśkowiak oraz zagrał wymieniony utwór na akordeonie, a także Adama Zimmera – absolwenta Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu, dzięki któremu mogliśmy usłyszeć melodię tanga zagraną na skrzypcach. Ten punkt programu okazał się na tyle interesujący, iż młodzi tancerze i muzycy, zachęceni gromkimi brawami zaprezentowali się jeszcze raz.

Całkowity dochód z „Koncertu Gwiazdkowego” przeznaczony został na dofinansowanie działalności Zespołów Tanecznych Wisienki. Wszystkim gościom oraz sponsorom koncertu za uczestnictwo oraz okazane wsparcie serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy na kolejne spotkania taneczne.

 

 

A. Woźniak

 

 

Zobacz zdjęcia: http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=130&mod=gal_show&lang=pl

http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=129&mod=gal_show&lang=pl

 

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 4 odwiedzin: 2673272 design & hosting Trol Intermedia 2007