Środa 21 Luty 2018 | Imieniny obchodzi: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Aktualności


Historia


O nas


Instruktorzy


Oferta


Warto zobaczyć
Sieraków

SOK Sieraków

Maisto Partnerskie - Horne Srnie

Maisto Partnerskie - Vodnany

Maisto Partnerskie - Schönberg

  
Wizyta u naszych czeskich przyjaciół w Vodnianach 20-23.05.2010 r.
 

 

Wizyta  u naszych czeskich przyjaciół we Vodnianach

 

W dniach 20-23.05.br. nasze Zespoły Taneczne Wisienki 2 i 3 po raz kolejny miały okazję zaprezentować swoje umiejętności poza granicami naszego kraju.  Zostały bowiem zaproszone na uroczystości obchodów Dni Rybackich w naszym mieście partnerskim, a mianowicie we Vodnianach (Czechy).  Już pierwszego dnia zespoły razem z innymi grupami tanecznymi oraz wokalnymi wystąpiły dla mieszkańców Vodnian w sali Domu Kultury, spotykając się z bardzo sympatycznymi reakcjami publiczności oraz licznymi oklaskami.

Nazajutrz naszych tancerzy czekał pracowity dzień.  Rozpoczęli go kolejnym  (połączonym z prezentacją innych grup artystycznych) koncertem dla uczniów miejscowych szkół, a więc dla swoich rówieśników, ponownie w sali Domu Kultury. I tym razem publiczność nie zawiodła, występ został nagrodzony licznymi brawami. Po prezentacji zespoły odwiedziły miejskie muzeum, poznając rozmaite gatunki ryb, narzędzi rybackich, a także biorąc udział w grze, polegającej na złapaniu ryby na haczyk. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w planetarium w Czeskich Budziejowicach oraz spacer po mieście, które okazało się przepięknym miejscem o niezwykle bogatej i ciekawej historii. Niestety podczas zwiedzania zaskoczyła nas ulewa, która skróciła nasz pobyt. Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania we Vodnianach rozpoczęły się przygotowania do koncertu galowego w miejscowym Domu Kultury, na który zaproszone zostały władze miasta Vodniany oraz miast partnerskich z rozmaitych krajów, m.in. z Niemiec, Austrii, a w tym i z Polski – z Sierakowa. Podczas koncertu prócz Zespołów Tanecznych Wisienki zaprezentowały się znakomite zespoły taneczne, muzyczne i wokalne (w różnym wieku), prezentując swój niemały dorobek artystyczny. Licznie zgromadzona publiczność mogła zatem zobaczyć zarówno współczesne formy artystyczne - występ Wisienek, zespołu stepującego, muzycznego zespołu grającego na bębnach,  jak i formy starsze – występ zespołów folklorystycznych,  prezentujących ludowe przyśpiewki, taniec, stroje.

W sobotni poranek rynek we Vodnianach zapełnił się mieszkańcami oraz turystami, odwiedzającymi liczne targowiska z charakterystyczni przysmakami (ze smażoną rybą, prasowanym miodem) oraz rozmaitymi gadżetami związanymi nie tylko z Dniami Rybackimi, ale i z kulturą kraju (m.in. ze znaną chyba wszystkim bajką o kreciku). Przybyli mieli okazję obejrzeć także kolejny występ naszych zespołów oraz pozostałych grup, które zaprezentowały się podczas piątkowego koncertu galowego. Tym razem pogoda dopisała i na niebie wreszcie pokazało się słońce, dzięki czemu na koncercie zgromadziło się mnóstwo ludzi. Po prezentacji Wisienki miały także okazję obejrzeć z wieży kościoła panoramę miasta Vodniany, a popołudniu udały się do Protivina do Muzeum Zoologicznego, gdzie zobaczyć można rozmaite gatunki krokodyli.

Pobyt we Vodnianach zakończył się w niedzielny poranek. Zespoły pożegnane przez gospodarzy miasta, obdarowane licznymi gadżetami udały się w drogę powrotną.

http://www.wisienki.sierakow.pl/content.php?dzial=116&mod=gal_show&lang=pl

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
   
Galeria
Wyszukiwarka
szukaj
Sonda
Jak oceniasz naszą stronę ?
super
dobra
zła
nie mam zdania
Zobacz wyniki | Głosuj
  
on line: 4 odwiedzin: 2673277 design & hosting Trol Intermedia 2007